Pavasaris – puikus metas užsibrėžti naujus tikslus

Daugelis žmonių yra linkę naujus tikslus užsibrėžti naujų metų išvakarėse. Vis dėlto, dažnai susiduriame su įvairiomis kliūtimis todėl sulaukę pavasario jau būname pamiršę apie daugelį išsikeltų tikslų ar susikurtų svajonių. Psichologai teigia, kad pavasaris yra puikus metas, kuomet kiekvienas žmogus gali iš naujo išsikelti realistiškus tikslus ar pamatuoti kiek iš jau turimų norų pavyko įgyvendinti. Pavasaris simbolizuoja naują pradžią, gamtos pabudimą, todėl po ilgos ir šaltos žiemos šis metų laikas suteikia energijos ir optimizmo naujų tikslų siekimui. Norėdami, kad tikslus pasiekti būtų lengviau svarbu žinoti kelias taisykles. Straipsnyje rasite naudingų patarimų, kurie leis į tikslų siekimą pažvelgti kitomis akimis.

Sudarykite norų sąrašą

Remiantis psichologų patarimais, žmonės yra labiau linkę įgyvendinti svajones, kurias užrašo popieriuje nei tas, kurias laiko savo galvoje. Mintys yra linkusios išsipildyti, kai aiškiai žinome ko norime ir kaip turėtume tai pasiekti. Įsigykite užrašinę, kurioje rašysite visus savo tikslus ir svajones. Nevaržykite savęs, kartais net ir keisčiausia mintis gali pavirsti į puikią idėją. Jeigu visada gėdijotės savo kūno ir norėjote skirti daugiau dėmesio sau, užsibrėžkite tikslą daugiau judėti. Aprašykite kiek kartų per savaitę planuojate sportuoti, kokia fizine veikla užsiimsite, kaip seksite savo progresą. Norėdami suteikti sau daugiau motyvacijos įsigykite žaismingą sportinę aprangą: kokybiški sportiniai kedai ir spalvingi sporto kostiumėliai gali paskatinti jus daugiau sportuoti.

Prioretizuokite savo tikslus

Dažnai darome klaidą manydami, kad vienu metu galime pasiekti visus užsibrėžtus tikslus. Verčiau nešvaistykite savo energijos kelių didelių svajonių siekimui. Sugrupavę savo tikslus į skirtingas kategorijas aiškiai matysite kuriems siekiams privalu skirti daugiausiai laiko ir pastangų. Galima išskirti keturias tikslų kategorijas: skubūs ir svarbūs, skubūs ir nesvarbūs, neskubūs ir svarbūs, neskubūs ir nesvarbūs tikslai. Tikslų svarbą turite apsibrėžti patys, nes tik kiekvienas žinome ko šiuo gyvenimo periodu norime labiausiai. Pavyzdžiui, dėl sveikatos problemų gydytojas jums rekomendavo kasdien skirti bent pusvalandį mankštai, kuri stiprintų jūsų raumenis ir gerintų bendrą savijautą. Šis tikslas yra labai svarbus, nes neatlikdami numatytų pratimų rizikuojate savo sveikata. Tam, kad galėtumėte patogiai mankštintis būtini patogūs batai, bet šiuo metu jūs jau turite sportinius batelius, todėl naujos avalynės nėra ypač svarbus ir skubus. Taigi, tik sugrupavę savo tikslus galėsite jų siekti efektyviai.

Iš naujo įvertinkite savo siekius

Pavasaris yra puikus metas peržvelgti naujųjų metų naktį išsikeltus tikslus. Galbūt supratote, kad daugelis tikslų nėra realistiški, jiems trūksta konkretumo? O galbūt pasikeitė jūsų pasaulio suvokimas, todėl norite į tikslų sąrašą įtraukti naujų siekiamybių? Bundant gamtai skirkite laiko įsivertinimui. Per daug neteiskite savęs. Mokykitės iš savo klaidų ir parenkite naują veiksmų planą. Nepamirškite apdovanoti savęs. Nebūtina laukti visus metus, kad palepintumėte save. Dalinkitės savo asmeninėmis pergalėmis su draugais ir artimaisiais, nes tik taip pajusite vidinę pilnatvę. 

Taigi, šį pavasarį skirkite laiko savianalizei. Daugiau laiko praleiskite su savimi, mėgaukite savo draugija bundančioje gamtoje. Nebijokite svajoti ir kelti aukštų tikslų, nes didelio ryžto ir atkaklumo dėka galime pasiekti viską.