Tinkamos kontracepcijos pasirinkimas

Kai kalbama apie saugius lytinius santykius ir apsaugos priemones, bene dažniausiai išgirsime kalbant apie prezervatyvus ir kontraceptines tabletes. Nors, žinoma, yra ir kitų apsisaugojimo būdų, šios dvi priemonės yra populiariausios. Tiesa, dėl sveikatos rizikų kai kurios moterys nenori vartoti kontraceptinių tablečių.

Todėl itin dažnai naudojama priemonė yra prezervatyvai. Jie yra nebrangi, patikima, lengvai prieinama priemonė, kurią galite įsigyti bet kuriame prekybos centre arba internetu. Bet ar tikrai verta rinktis prezervatyvus? 

Prezervatyvų privalumai

Be to, kad yra nebrangūs ir lengvai prieinami, prezervatyvai yra patikima priemonė saugiems lytiniams santykiams. Galima išskirti šiuos pagrindinius jų privalumus:

  • Efektyviai apsaugo nuo nėštumo. Pagrindinis daugelio žmonių tikslas – apsisaugoti nuo nėštumo. Teisingai naudojami vyriški prezervatyvai yra 98 procentų efektyvūs apsaugant nuo šios pasekmės;
  • Efektyviai apsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Saugių lytinių santykių terminas apima ne tik apsisaugojimą nuo neplanuoto nėštumo, bet ir lytiškai plintančių ligų. Nors daugelis jų nėra itin pavojingos, kai kurios gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Prezervatyvai yra puiki priemonė šiuo atžvilgiu, nes apsaugo ne tik nuo nėštumo, bet ir šių ligų;
  • Nebrangi, lengvai prieinama ir nekenksminga sveikatai priemonė. Prezervatyvų nebrangiai galite įsigyti beveik bet kurioje prekybos vietoje, o jiems nereikia recepto. Skirtingai nei ilgalaikio vartojimo kontraceptinės tabletės, jie  nekenkia sveikatai.

Ką reikia žinoti apie prezervatyvų naudojimą?

Prezervatyvai yra labai veiksmingi užkertant kelią ŽIV ir kitų lytiškai plintančių infekcijų plitimui, tačiau jie veikia tik tada, kai naudojami teisingai. Ta pati taisyklė galioja ir nėštumo prevencijai, todėl net ir su prezervatyvu įmanoma pastoti arba susirgti. Be to, juos reikia naudoti per kiekvieną lytinį aktą.

Norint efektyviai naudoti prezervatyvą, svarbu jį užsidėti prieš bet kokį seksualinį kontaktą, o ne prieš pat įsiskverbimą. Virusai ir bakterijos gali būti perduodami per priešejakuliatą ir makšties skystį. Be to, naudojant netinkamą lubrikantą prezervatyvas taip pat gali tapti neveiksmingas. Su prezervatyvu būtinai naudokite tik vandens pagrindo lubrikantus. Aliejiniai lubrikantai gali susilpninti lateksą ir sukelti prezervatyvų plyšimą.

Latekso prezervatyvai suteikia didžiausią apsaugą nuo ŽIV perdavimo. Poliuretano arba poliizopreno prezervatyvai taip pat mažina ŽIV perdavimą ir yra tinkami lateksui alergiškiems žmonėms. Tačiau šiuos prezervatyvus reikia naudoti atsargiai, nes jie plyšta lengviau nei lateksas. Ir nors nebūtinai jų gamintojas turi įtakos kokybei, šis faktorius gali prisidėti prie patikimumo. Rekomenduojame rinktis patikimų gamintojų gaminius, kaip, pavyzdžiui, Durex.