Patarimai, kaip greičiau išmokti plaukti

Jei niekuomet neturėjote progos išmokti plaukti, kai buvote vaikas, svarbu suprasti, jog tam niekada ne per vėlu. Be abejo, patys pirmieji judesiai vandenyje gali atrodyti kiek keisti ar nepažįstami, tačiau su laiku imsite po truputį prie to priprasti bei įgausite daugiau pasitikėjimo savo kūnu. Plaukimas gali atnešti didelę naudą kiekvienam, kadangi tai puikus fizinis užsiėmimas, leidžiantis ne tik sustiprinti kūną, bet ir atsipalaiduoti, atsikratyti streso. Net keliolika minučių per dieną vandenyje gali pagerinti nuotaiką bei pozityviai nuteikti likusiai dienos daliai. Na, o kad visas mokymosi procesas būtų bent kiek lengvesnis, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip greičiau ir lengviau išmokti plaukti. 

Pradėkite mokytis seklioje baseino vietoje

Jei galvojate, jog vanduo ne jums, kadangi per daug jo bijote, taip galvoti tikrai nėra teisinga. Visų pirmiausia, tai visiškai natūralu, ypač jei jame per gyvenimą praleidote labai mažai laiko. Norint įveikti šią baimę, padės mokymasis plaukti seklioje baseino vietoje. Joje vandens lygis yra kur kas labiau komfortiškas pradedantiesiems nei jis būna standartinio gylio baseine. Tai padės priprasti prie vandens, kas yra itin svarbu prieš pradedant mokytis plaukti. Taip pat galite po truputį treniruotis pakišdami galvą po vandeniu ir tuo metu sulaikydami kvėpavimą. Tai tikrai gali sukelti diskomfortą, o kai kuriems net ir nedidelį nerimą. Kaip bebūtų, norint išmokti plaukti, prie to būtina priprasti, kadangi plaukiant (išskyrus plaukimą nugara) didžiąją laiko dalį veidas būna po vandeniu. Žinojimas, jog vos tik panorėjus, galima iškilti į paviršių ir įkvėpti oro, padės lengviau įveikti baimę. 

Įsigykite plaukimo reikmenis

Jei plaukimo užsiėmimus planuojate lankyti baseine, turbūt jau žinote, jog bus reikalinga plaukimo kepurėlė, plaukimo akiniai bei baseino šlepetės. Iš tiesų plaukimo akiniai labai padeda mokantis plaukti, kadangi nešiojant juos galima kur kas lengviau matyti, kas vyksta po vandeniu, o tai kur kas pagerina visą patirtį, kuomet plaukiant galva yra panardinama po vandeniu. Negana to, plaukimo akiniai apsaugo akis nuo vandens patekimo, kas gali sukelti didelį diskomfortą. Negana to, pasirūpinkite ir tinkama apranga baseinui. Labai svarbu, jog dėvėdami plaukimo kostiumėlį ar šortus, jaustumėtės kaip įmanoma patogiau bei gerai jaustumėtės savame kūne. Plaukimo kostiumai būna patys įvairiausi, todėl tikrai kiekvienas ras jam geriausiai tinkantį modelį. 

Daug laiko leiskite vandenyje

Norint įgyti daugiau pasitikėjimo ir tapti įgudusiu plaukiku, reikia pakankamai laiko praleisti vandenyje. Kuo daugiau laiko tam paskirsite, tuo geriau jausitės baseine ar kitame vandens telkinyje. Žinoma, dėl didelio užimtumo, gali būti sunku susiplanuoti reguliarius užsiėmimus, tačiau tai vienintelis būdas, norint išmokti plaukti. Nebūtina treniruotis kiekvieną dieną, norint pasiekti gerų rezultatų, tam gali pakakti vos vieno karto savaitėje. Visgi, jei tarp plaukimo pamokų padarysite didesnę pertrauką, daryti pažangą gali būti tikrai sunku. 

Išbandykite plaukmenis bei plaukimo liemenę

Mokantis plaukti laisvuoju stiliumi, naudinga išbandyti plaukmenis, kadangi jų pagalba galima lengviau perprasti tinkamą judesių motoriką, reikalingą efektyviems yriams. Dažna problema, jog mokantis plaukti yra imituojami plaukimo judesiai ir yra nejudama į priekį, nuolat liekant toje pačioje baseino vietoje. Jei susiduriate su tuo, būtinai įsigykite plaukmenis, kuriuos galėtumėte naudoti mokymosi pradžioje, kad lengviau perprastumėte judėjimą vandenyje. Taip pat jei kartu mokosi ir jūsų vaikas, galite jį aprūpinti plaukimo liemene, su kuria jis jausis kur kas saugiau bei komfortiškiau baseine. Jei susidomėjote, plaukimo liemenę galite įsigyti čia

Užsiregistruokite į plaukimo pamokas

Jei norite kuo greičiau išmokti plaukti, rekomenduojama mokytis iš tą gerai išmanančio žmogaus. Treneris pasirūpins, jog jūsų plaukimo technika nuo pat pradžių būtų taisyklinga, kas lems greitesnę jūsų pažangą. Tiesa, rinkdamiesi plaukimo instruktorių, įsitikinkite, jog jis turi ilgametę patirtį bei yra puikus specialistas, kadangi būtent jis gali padaryti itin didelę įtaką, ar jūsų patirtis bus gera bei ar nesumažės noras išmokti plaukti.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis įkvėps jus įveikti savo baimę bei išmokti plaukti. Gi tai – be galo naudingas įgūdis, galintis praversti pačiose netikėčiausiose gyvenimo situacijose.  Didžiausios sėkmės!