Nugaros skausmas – ką žinoti svarbiausia?

Silpnesni ar stipresni nugaros skausmai pasitaiko daugeliui asmenų. Be abejo, dažniausiai šie būna ganėtinai trumpalaikiai. Tokiu atveju, pagelbėti gali kokybiški tepalai nugarai. Kita vertus, egzistuoja nemažai skirtingų skausmo priežasčių. Taigi, norint išspręsti susidariusią situaciją, svarbu išsiaiškinti, kas ją sukėlė. 

Kodėl skauda nugarą?

Nugaros skausmas gali atsirasti dėl itin įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, neretai tai nulemia fiziniai veiksniai, tokie, kaip netaisyklinga laikysena, patempimas, sunkių daiktų kilnojimas. Kita vertus, prie skausmo taip pat gali prisidėti nuolatinis nuovargis, blogai atliekami sporto pratimai, viršsvoris. Be to, nugaros skausmą sukelia ir psichologiniai veiksniai, pavyzdžiui, stresas. Kita vertus, kartais susiduriama su tokiomis ligomis, kaip tarpslankstelinio disko sužeidimas, degeneracija, išialgija. Taigi priežasčių egzistuoja tikrai nemažai. Tad, jeigu skausmas ima neraminti, neatidėliokite ir kreipkitės į gydytoją.

Kaip išvengti skausmo?

Norint išvengti nugaros skausmo, svarbu reguliariai šią stiprinti. Pirmiausiai reikėtų užsiimti fizine veikla. Deja, tačiau šiomis dienomis dauguma asmenų vis mažiau juda. Nugaros skausmų prevencijai labiausiai tinka plaukimas ir vaikščiojimas. Tuo tarpu, susiduriantiems su stipriu diskomfortu, nepatariama užsiimti pernelyg intensyvia veikla, pavyzdžiui, bėgiojimu. Be abejo, taip pat svarbu stiprinti ir pilvo raumenis. Norint išvengti nugaros skausmo, rekomenduojama atsikratyti viršsvorio. Be to, patariama atsisakyti turimų žalingų įpročių, tarkime, rūkymo. Žinoma, taip pat svarbu nepamiršti tinkamos laikysenos svarbos. Ypatingai į tai atkreipkite dėmesį tuomet, jeigu dirbate sėdimą darbą. 

Nugaros skausmo gydymas

Nugaros skausmo gydymas gali būti itin įvairus, atsižvelgiant į problemą sukėlusias priežastis. Pirmiausiai, žmogui rekomenduojama kuo daugiau ilsėtis. Be to, gali būti taikomi šalti ir šilti kompresai, mankštos, įvairūs pratimai. Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet yra išrašomi medikamentai. Dažniausiai atsižvelgiama į skausmo stiprumą bei tai sukėlusią priežastį. Pavyzdžiui, kartais pagelbėti gali kokybiški nugaros tepalai. Kita vertus, esant itin intensyviam skausmui, neretai išrašomi receptiniai vaistai. Bet kokiu atveju, dėl individualaus gydymo plano geriausia pasitarti su savo gydytoju. 

Nugaros masažas

Nugaros masažas yra naudingas tiek kaip prevencinė, tiek kaip gydomoji priemonė. Be abejo, tai, ar šis Jums padės, priklauso nuo skausmą sukėlusios priežasties ir jo intensyvumo. Visgi, tinkamai atliktas masažas aktyvina kraujo cirkuliaciją, mažina raumenų įtampą bei padeda išsiskirti endorfinams. Taigi šis pasižymi išties didele privalumų gausa. Visgi, esant dideliam skausmui, dėl labiausiai Jums tinkančio masažo vertėtų pasitarti su gydytoju.