Kaip efektyviai sulieknėti?

Daugelis žmonių nėra patenkinti savo išvaizda, tačiau tuo pat metu nežino, kaip be itin didelių aukų numesti svorio. Tiesą sakant, yra daug ir įvairių būdų numesti svorio.

Nuoseklus svorio metimas įmanomas tik tuo atveju, jei puoselėsite tinkamus mitybos įpročius ir sveiką gyvenimo būdą. Šiandieniniame greitame gyvenimo ritme žmonėms sunku skirti laiko sau. Rezultatas – negalavimas ir ligos.

Svorio metimas mus veikia teigiamai daugeliu aspektų. Liekna figūra netgi gali prisidėti prie didesnio pasitikėjimo savimi ir didesnės savigarbos.

Žemiau pateiksime keletą svarbių patarimų, kaip efektyviai ir saugiai numesti svorio, kad nereikėtų vėliau pasitikti numestų kilogramų.

Gyvenimo būdo pakeitimas

Dažnai iš anksto nustatytas tikslas yra galutinis taškas, t. y., momentas, kai pasieksite svajonių svorį arba idealius matmenis. Tada dauguma grįžta prie ankstesnių įpročių, o numesti kilogramai grįžta labai greitai. Tai yra didžiausia klaida. Jei norite numesti svorio ir ilgiau išlaikyti dailią figūrą, verčiau imkitės pokyčių, kurių galėtumėte laikytis reguliariai, be galutinės datos.

Nepersistenkite ribodami patiekalų kaloringumą ir itin sumažinkite dienos energijos poreikį. Taip pat verta rasti pratimų programą, atitinkančią jūsų dabartinę būklę ir sveikatą. Geriausia rinktis tokias treniruotes, kurios kelia iššūkį ir yra matoma pažanga, bet nepervargina. Per didelis griežtumas gali numušti motyvaciją. 

Tinkamas hidratacijos lygis

Vanduo yra terpė, kurioje vyksta dauguma ląstelių procesų, įskaitant ir riebalų deginimą. Be to, gerdami daug vandens jaučiatės sotūs, todėl valgote mažiau.

Kasdienis skysčių poreikis priklauso nuo lyties ir kūno svorio. Tai daugiau ar mažiau:

  • vyrams: 2,5 litro vandens arba apie 10 stiklinių per dieną,
  • moterims: 2 litrai vandens arba apie 8 stiklines per dieną.

Tačiau reikia atminti, kad intensyvūs fiziniai pratimai prisideda prie organizmo dehidratacijos, todėl vandens reikėtų vartoti daugiau. Prie skysčių poreikio prisideda ir metų laikas. Vasarą, kai temperatūra aukštesnė, reikėtų dažniau vartoti vandenį.

Maisto papildai

Kad pasiektumėte gerų rezultatų, svarbu ne tik sportuoti, bet ir sveikai bei pilnavertiškai maitintis. Tačiau į maisto racioną turėtumėte įtraukti ir maisto papildus. Specializuotos maisto papildų parduotuvės gali pasiūlyti papildų lieknėjimui. Juos rasite čia: https://www.stipriausias.lt/papildai/papildai-tikslui/papildai-lieknejimui.