Kuo pasirūpinti, norint lankyti sporto klubą?

Visiems, kurie sporto klubą lanko reguliariai, susikrauti sportinį krepšį yra vieni juokai. Tačiau jei tai bus pirmas jūsų apsilankymas salėje, natūralu, jog pergyvensite, ar tikrai turite visus reikalingus daiktus. Dėl to čia pateiksime keletą patarimų, kaip susikrauti tobulą sportinį krepšį, kad jaustumėtės užtikinti savimi bei jog pasiektumėte maksimalų komfortą tiek treniruotės metu, tiek ir po jos. Taigi, apie visa tai – šiame straipsnyje.

Sportinis krepšys

Vienas pagrindinių dalykų, ko jums prireiks, einant į sporto klubą – sportinis krepšys. Į jį galėsite susidėti visas šiame straipsnyje paminėtas priemones sportui. Sportiniai krepšiai gali būti įvairaus dydžio, todėl labai svarbu pasirinkti tokį, kuris būtų nei per didelis, nei per mažas jums, kad galėtumėte patogiai susidėti visus daiktus bei kad jis būtų gana kompaktiškas, jei nuspręstumėte važiuoti viešuoju transportu. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į tai, ar krepšys yra neperšlampamos medžiagos, kadangi tuomet, net ir užklupus lietui, galėsite jaustis tikri, jog visi jūsų sporto reikmenys yra tinkamai apsaugoti.

Sportiniai bateliai

Nors sportiniai bateliai ir gali pasirodyti kaip akivaizdus dalykas sporto salei, tačiau labai svarbu tinkamai juos pasirinkti. Visų pirmiausia, ši avalynė turėtų būti kuo patogesnė bei tvirto pagrindo. Žinoma, tai nereiškia, jog padas reikalingas itin kietas – rinkitės jį vidutinio kietumo, kuris būtų pakankamai elastingas. Taip pat padas neturėtų slysti, kadangi priešingu atveju tai apsunkins tam tikrų pratimų atlikimą. Negana to, dairykitės tokių sportinių batelių, kurie būtų lengvi bei nemasyvūs, nes tuomet bus kur kas patogiau naudotis įvairiais treniruokliais ar atlikti mankštos pratimus.

Apranga sportui

Kas liečia ruošimąsi į sporto salę, nėra nieko blogesnio nei pamiršti treniruočių aprangą. Rodos, net ir pamiršta pati smulkiausia aprangos detalė – kojinės, gali viską be galo apsunkinti bei sukelti didelį diskomfortą. Žinoma, priklausomai nuo treniruotės, aprangos elementai gali skirtis, tačiau dažniausiai reikia pasirūpinti šiais: sportui pritaikytu apatiniu trikotažu, kojinių pora, sportinėmis kelnėmis, tamprėmis ar šortais, sportiniais marškinėliais. Tokia apranga sportui yra dažniausias pasirinkimas, kadangi yra labai patogi bei lengvai pritaikoma. Be to, jei sporto klubas turi ir baseiną, pasirūpinkite ir maudymosi kostiumėliu ar glaudėmis, plaukimo kepuraite bei akiniais.

Rankšluostis

Kai kuriuose sporto klubuose turėti rankšluostį yra privaloma ir visai ne be reikalo. Net jei atrodo, jog gausiai neprakaituojate, net ir mažiausią drėgmę gali pajausti kitas asmuo, naudodamasis tam tikru treniruokliu po jūsų. Dėl to naudoti rankšluostį ne tik yra higieniška, bet ir parodo geras jūsų manieras. Tam tinkamiausi dažniausiai yra medvilniniai rankšluosčiai, kurie puikiai sugeria drėgmę ir gana greitai išdžiūsta. Kaip bebūtų, jei vis tiek pergyvenate dėl kitų sporto salėje besilankančių žmonių palikto prakaito ar mikrobų, su savimi pasiimkite ir rankų dezinfekavimo priemonę arba pasinaudokite esančia sporto klube.

Gertuvė

Taip pat įsigykite ir kokybišką gertuvę, kuri būtų sandari bei pagaminta iš netoksiškų medžiagų. Būtent ji padės treniruotės metu išgerti reikiamą kiekį vandens bei išvengti dehidratacijos. Priklausomai nuo jūsų norų ir poreikių, galite rinktis iš skirtingų dizainų, talpos bei medžiagų pagamintų gertuvių. Be viso to, galbūt jums būtų aktualu ir tai, jog gertuvė išlaikytų gėrimą šaltą net iki 24 valandų – galimi ir tokie gertuvių variantai.

Ausinės

Nors ausinės tikrai nėra būtinybė, ruošiantis į sporto klubą, tačiau yra pastebėta, jog tam tikrai žmonių grupei jos padeda palaikyti tempą treniruočių metu bei pasiekti geresnių rezultatų. Idealu, jei ausinės būtų belaidės – tokiu būdu nebūsite apriboti laido bei galėsite visiškai nevaržomai judėti. Na, ir kadangi ausinės dažniausiai yra susiejamos su telefonu, pasirūpinkite, jog jis sporto metu būtų saugiai laikomas – tam gali itin pasitarnauti specialiai tam pritaikyti dėklai, leisiantys telefoną pritvirtinti prie rankos, juosmens bei kitų vietų.


Taigi, tikimės, jog šis straipsnis padėjo geriau suprasti, kokius daiktus reikėtų pasiimti kartu su savimi į sporto klubą – jie ne tik užtikrins kuo didesnį komfortą, bet ir prisidės prie geresnių rezultatų. Sėkmės!