Metate svorį? Nebadaukite!

Norint sėkmingai numesti svorio reikia susidaryti veiksmų planą, o ne laikytis organizmą alinančios dietos. Jei norite numesti svorio, labai svarbu išanalizuoti savo mitybos įpročius, o tada tinkamai juos pakoreguoti. Atminkite, kad gerai savijautai ir sveikatai gali turėti tiesioginės įtakos jūsų mityba. Reguliariai valgydami įvairų maistą ir daugiau sportuodami galėsite lengviau kontroliuoti savo svorį. Be to, gali padėti ir tokios priemonės, kaip papildai lieknėjimui iš MrBiceps.lt.

Šiame straipsnyje glaustai sužinosite apie tai, ko reikia imtis, norint numesti šiek tiek svorio. 

Didesnio svorio priežasčių yra daug. Yra keletas veiksnių, padedančių kontroliuoti svorį:

  • tinkamas maisto pasirinkimas apsiperkant (dėmesio kreipimas į produktų sudėtį, pvz., geriau rinktis maistą be pridėtinio cukraus),
  • kritinis savo norų ir įpročius vertinimas (geriau atsisakyti kasdien vartojamų saldumynų ir pasirinkti vieną dieną mėnesyje, kada galite ,,pasilepinti”),
  • reguliariai mankštintis.

Išanalizuokite savo mitybos įpročius

Svarbu pasirinkti tinkamą maistą ir gerai žinoti, kaip viską sudėlioti į subalansuotą dienos grafiką. Jei norite visam laikui atsikratyti nepageidaujamo svorio, turėtumėte taip susidėlioti savo valgymo ir gėrimo įpročius, kad šie tarnautų būtent tikslui numesti svorio. Jokiais būdais nebadaukite, nes tai ilgalaikėje perspektyvoje nieko gera nežada. 

Taip pat, turėtumėte nusistatyti valgymo laiką ir kasdien valgyti tuo pačiu metu. Fiksuotas valgymo ritmas neleidžia dažnai užkandžiauti tarp pagrindinių dienos valgymų. Dažnų užkandžiavimų derėtų vengti, nes jie jūsų nepasotina, bet turi daug kalorijų.

Taip pat nereikėtų atsisakyti nei vieno pagrindinio dienos valgio. Iš pirmo žvilgsnio valgymo praleidimas atrodo geras būdas numesti svorio. Tačiau yra priešingai: tariamai sutaupytas kalorijas dažniausiai jūsų organizmas atsiima su kaupu ir dar daugiau užkandžiavimų ,,pagalba”. Reguliarus valgymas aprūpina organizmą maistinėmis medžiagomis ir energija, todėl galite išvengti potraukio greitiems ir dažniausiai nesveikiems užkandžiams.

Ar jums labiau tinka trys ar penki valgiai per dieną, priklauso tik nuo jūsų – tai subjektyvu. Jei jums pakanka trijų pagrindinių valgymų, turėtumėte taip elgtis ir toliau. Tie, kurie linkę valgyti nedideles pagrindines porcijas, dažniausiai greičiau vėl išalksta, jiems taip pat reikia nedidelių užkandžių tarp valgymų. Renkantis užkandį, be kalorijų, svarbu stebėti ir cukraus kiekio kraujyje padidėjimą.

Kad cukraus kiekis kraujyje smarkiai nesvyruotų, vaisius patartina derinti su rūgštaus pieno produktais, tokiais kaip jogurtas ar varškė. Sveikiems užkandžiams rinkitės viso grūdo produktus, daržovių lazdeles, uogas. Šokolado plytelės – kaip greito energijos šaltinio – galima išvengti, jei visada po ranka yra sveikų užkandžių. Tačiau net ir retkarčiais užkandžiauti galima, tačiau tai daryti reiktų saikingai, kad galėtumėte tuo mėgautis be sąžinės graužaties.

Įsitikinkite, kad tarp valgymų yra 2–2,5 valandos pertraukos. Jei šie tarpai tarp valgymų yra mažesni, ieškokite to priežasties. Nuobodulys arba patiriamas stresas yra dažna nuolatinio užkandžiavimo priežastis.

Rinkitės maistą sąmoningai ir nepamirškite skysčių

Daržovės ir vaisiai vaidina didžiulį vaidmenį metant svorį ir yra svarbiausia maisto grupė kiekvieno žmogaus mityboje. Morkos, pomidorai, obuoliai ir panašiai ne tik suteikia svarbių maistinių medžiagų, bet ir turi labai mažai kalorijų.

Būtinai visą dieną gerkite daug skysčių. Optimalus skysčių kiekis turėtų būti ne mažiau kaip 1,5 litro per dieną, o esant šiltoms dienoms – ir daugiau. 

Papildomos priemonės

Norint pagerinti svorio metimo rezultatus, jums gali praversti įvairūs maisto papildai, kurie padeda greičiau atsigauti po alinančių treniruočių, skatina greitesnį raumenų masės augimą ir pan. Daugiau apie tai galite sužinoti čia: https://www.mrbiceps.lt/maisto-papildai/papildai/baltymai-proteinas/baltyminiai-proteino-kokteiliai/.