Kaip efektyviai padeda numesti svorio…geriausias draugas
Ar pažįstate žmonių, kurie nemyli gyvūnų? Jei tokių ir yra, tai, neabejotinai, tik mažytė dalelė. Juk gyvūnai suteikia laimės, šilumos, džiaugsmo, yra prisirišę ir atsidavę.
Bene populiariausias naminis gyvūnas pasaulyje yra šuo. Jei vaikas nuo mažų dienų auga su keturkoju, neretai jau suaugus ir susikūrus savo šeimą tokiam žmogui namuose trūks to, kas visuomet džiaugsmingai pasitinka tarpduryje grįžus namo.
Tačiau kaip tai gali būti susiję su efektyvia svorio kontrole, lieknėjimu ir geros sveikatos palaikymu? Netrukus pamėginsime tai išsiaiškinti.
Anot Edvino Kasulaičio, efektyvi svorio kontrolė labiausiai priklauso nuo fizinio aktyvumo. Jei iš maisto gaunamos energijos neišnaudosime kasdienėje veikloje, ims augti svoris. Todėl ypač svarbu kiekvieną dieną skirti laiko judėjimui, aktyviai veiklai.
Šiuo atveju geriausias žmogaus draugas gali tapti puikui pagalbininku norint užsiimti aktyvia veikla. Pirmiausia, šunį kasdien bent po tris kartus reikia vesti į lauką. Trys kartai po 15 minučių ir jūs per dieną gaunate 45 minutes vaikščiojimo gryname ore. Jeigu dar grįžę po dienos darbų su keturkoju nuspręsite ilgėliau pasivaikščioti po parką ar mišką, štai ir „sudorosite“ bent kelis šimtus kalorijų.
Šunų mylėtojas Simas sako, kad augintinis neabejotinai reikalauja priežiūros, tačiau pastangas atperka ne tik keturkojo meilė ir prisirišimas, bet ir puiki savijauta.
„Jau septinti metai kaip turime Biglių veislės šunelį. Mano rytas prasideda nuo pasivaikščiojimo aplink kelis mūsų kvartalo namus. Tai man atstoja rytinę mankštą – tampu žvalesnis, pasiruošęs dienos darbams. Na, o po darbo keliaujame į netoliese esantį parką, kur vaikštome apie pusvalandį. Iš tiesų net nesusimąsčiau, jog pasivaikščiojimai su savo augintiniu gali padėti palaikyti puikią savijautą ir kūno formas, tačiau dabar tai akivaizdu“.
Per kelias savaites nuolat kartojamas veiksmas tampa įpročiu. Taigi, jau netrukus nuolatiniai pasivaikščiojimai gryname ore taps neatsiejama kasdienių įpročių dalimi.
Visgi, pasivaikščiojimai nėra vienintelė fizinė veikla, kurią „padovanoja“ keturkojis. Ar įsivaizduojate, kiek energijos išeikvojama norint kokybiškai iššukuoti savo keturkojį gauruotį? Auksaspalvio retriverio veislės šuns savininkės Agnės teigimu, tam, jog kailis nuolat žvilgėtų ir atrodytų puikiai, per savaitę jį reikėtų šukuoti bent po tris kartus.
„Kiekvieną savaitę maždaug po 2-3 kartus keliaujame į mišką šukuotis. Išties šis darbas reikalauja ne tik laiko, bet ir jėgų. Užtrunkame apie pusvalandį, o po procedūros man kartais ir prakaitą valytis tenka, – šyptelėjo pašnekovė. – Tačiau šuneliui be galo patinka šukuotis, na, o man tai puiki fizinė veiklą“.
Taigi, prie tokių jau visiems įprastų šuns „profesijų“ kaip sargas, geriausias žmogaus draugas, vaikų numylėtinis neabejotinai galima pridėti ir puikios savijautos ir dailių kūno formų puoselėtojo pareigas.
Tiesa, visai nebūtina kuo skubiau keliauti į veislynus ir ieškoti šimtus ar net tūkstančius kainuojančio keturkojo. Vertėtų pasidomėti gyvūnų globos įstaigose šeimininkų laukiančiais šuneliais, kurie pasirengę atnešti į namus šilumos, meilės, o kartu ir praturtinti kasdienybę taip reikalinga fizine veikla.