SVEIKATA – TURTAS, KURĮ PRIVALU BRANGINTI

Jaunas amžius nesąlygoja tobulos sveikatos, todėl sveikata reikia rūpintis bet kuriame amžiuje. Greitas gyvenimo būdas, nesubalansuota mityba, stresas, nesveikas maistas yra tik kelios priežastys, lemiančios svorio ir kraujospūdžio problemas. Atsižvelgiant į tai, kiekvieno iš mūsų namuose privalo būti du prietaisai, t. y., kraujospūdžio matuoklis ir svarstyklės.

Kam yra skirti kraujospūdžio matuokliai?

Kraujospūdžio matuokliai yra prietaisai, skirti žmonių arterinio kraujo spaudimo matavimui ir kontrolei. Jais galima tiksliai pamatuoti žmogaus širdies ritmą. Šis prietaisas gali aptikti galimus sutrikimus, pvz., apie aritmiją.

Kodėl namuose būtina turėti kraujospūdžio matuoklį?

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet vyresniems nei 35-eri metai asmenims kraujospūdžio matavimas turėtų būti įprastas dalykas. Gydytojai teigia, kad net visiškai sveiki ir jokiais sveikatos sutrikimais nesiskundžiantys asmenys kraujospūdį turėtų pasimatuoti bent kartą per metus. Kuo vyresni tampame, tuo šis klausimas tampa aktualesniu, o garbiame amžiuje pravartu kraujospūdį matuoti, kad ir kasdien. Štai kodėl kraujospūdžio matavimo aparatas turėtų būti kiekvienuose namuose.

Kraujospūdžio matuoklių tipai

Kraujospūdžio matuokliai yra skirstomi į aneroidinius, skaitmeninius riešo ir skaitmeninius žasto tipo kraujospūdžio matuoklius. Aneroidinių kraujospūdžio matuoklio naudojimas yra gana sudėtingas, todėl be specifinių žinių juo vargu ar pavyks pasinaudoti ir gauti tinkamus kraujospūdžio duomenis. Dėl šios priežasties aneroidiniai kraujospūdžio matuokliai nėra populiarūs. Skaitmeniniai riešo tipo kraujospūdžio matuokliai yra itin kompaktiški. Jų kaina yra šiek tiek žemesnė nei skaitmeninių žasto tipo kraujospūdžio matuoklių. Šio tipo kraujospūdžio matuokliai yra laidiniai arba su baterijomis, todėl juos patogu pasiimti su savimi į bet kurią kelionę. Dauguma modelių sukurti taip, kad gebėtų aptikti aritmiją. Esate vienas namuose ir jaučiate, kad jūsų kraujospūdis šoktelėjo arba nukrito, bet šalia nėra nieko, kas galėtų jums padėti pasimatuoti kraujo spaudimą? Tokiu atveju riešo tipo kraujospūdžio matuoklis puikus pasirinkimas, nes jį lengvai be jokio didesnio vargo užsidėsite patys. Trečiasis tipas – tai skaitmeniniai žasto tipo kraujospūdžio matuokliai. Šio tipo kraujospūdžio matuokliai taip pat kompaktiški, neužima daug vietos namuose. Pasirinkus universalų manžetės dydį matuokliu naudotis galės visi šeimos nariai: dydis reguliuojamas, todėl puikiai tiks įvairaus sudėjimo žmonėms.

Kaip išsirinkti tinkamą kraujospūdžio matuoklį?

Renkantis kraujospūdžio matuoklį reikia įvertinti keletą aspektų. Pirmiausia, įvertinkite, kiek žmonių naudosis šiuo matuokliu. Jeigu jūsų skaičius daugiau nei vienas, pasirinkite matuoklį su universalaus dydžio manžete. Visų antra, įvertinkite, kas naudosis kraujospūdžio matuokliu: riešo tipo matuokliai labiau tinka vaikams ir jauniems žmonėms, o žasto tipo – vyresnio amžiau asmenims. Jeigu dažnai keliaujate, jums puikiai tiks riešo tipo kraujospūdžio matuoklis. Trečia, atkreipkite dėmesį į gamintoją ir pardavėją. Galiausiai, renkantis tokio tipo prietaisą mažesnė kaina neturėtų būti pagrindiniu kriterijumi, lemiančiu pasirinkimą.

Svarstyklės – ne tik vonios aksesuaras

Kokybiškos svarstyklės yra ne tik vonios aksesuaras, bet ir prietaisas, leidžiantis stebėti savo kūno svorio pokyčius bei lengviau pasiekti norimų rezultatų. Svarstyklės būna įprastos ir išmanios. Svarstyklės yra skirtos ne tik svoriui nustatyti. Jos taip pat matuoja riebalų, raumenų, skysčių ir kaulų masės kiekį ir net rekomenduoja dienų kalorijos normą.